Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają do wspólnych przygotowań i wspólnego świętowania.
A jaki mają plan?!
18.00 – 21.00 – wyplatanie wianków, zwiedzanie wiatraka, chillout na kocykach (trzeba zabrać ze sobą), leżakach (nie trzeba zabierać ze sobą ;)), atrakcje dla dzieci – czyli to co dzieci lubią najbardziej,
tik tok space – czyli specjalnie przygotowana strefa do nagrywania filmików i inne atrakcje
21.00 – 23.00 – sztuka opowieści i pieśni w żuławskim plenerze. Stare mało znane, skrupulatnie wyszukane, profesjonalnie przygotowane, magicznie opowiedziane, piękne legendy żuławskie przeplatane przejmującymi, do głębi poruszającymi lub wiedźmińsko radosnymi pieśniami tradycyjnymi. Łowcy Słów, czyli Ela i Groszek od lat snują opowieści. Ożywiając słowa, meandrując po historiach mało znanych, zapomnianych, wprowadzają słuchacza w świat baśni i legend.. Opowiadanie jest sztuką. Słuchanie jest sztuką. Ale też śpiew jest sztuką. Poniekąd również sztuką opowieści. Śpiew tradycyjny to proste słowa, proste historie, to pieśni o przyrodzie, naturze, tej która nas otacza, tej, która jest w nas, i tej która nas ze sobą łączy. Każdy kto śpiewa wie, że to jest magia sama w sobie, każdy kto kocha muzykę wie, co potrafi ona z nami czynić. Przenosi nas w inne światy. W świat śpiewu zapraszają dziewczyny od lat ze sobą śpiewające, spotykające się w Teatrze w Oknie, pod kierunkiem wspaniałej moderatorki śpiewów tradycyjnych Darii Fedde.
23.00 – 24.00 (00:00) – kino plenerowe Legendy Żuławskie po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w warunkach pleneru. I to jakiego. Zdradzimy Wam, że jedna z legend była nagrywana właśnie tutaj. W Zagrodzie edukacyjnej U Młynarza a sam Młynarz był docenionym przez producentów wsparciem dla tej produkcji. Można powiedzieć, że legenda wróciła do źródła w stanie przetworzonym przez twórców filmu. Nasza Droga do Kina to stowarzyszenie, którego członkowie postanowili pokazać szerszej publiczności legendy z Żuław, wykorzystali dostępne zasoby w sposób doskonały. Kino plenerowe przy wiatraku to kolejna magia tego wieczoru.
Przez cały czas imprezy będą organizowane gry terenowe. Nie może przecież być Nocy Świętojańskiej bez poszukiwania kwiatu paproci. Szczegóły wkrótce.