15 czerwca / Bieg do miodu – VII Edycja 2021

Miło mi zaprosić Was do udziału w BIEGU do MIODU – VII Edycja 2021. Jak zawsze ideą tego wydarzenia jest uznanie dla rodzinnej profesji pszczelarskiej, której efektem jest wytwarzany MIÓD PSZCZÓŁKOWSKI, wpisany w 2007 roku na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Było to zasługą Henryka Kamińskiego, wieloletniego prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Pszczółkach, a teraz spuścizna ta jest pieczołowicie pielęgnowana przez jego następców. Więcej informacji na temat pszczelarstwa znajdziecie na www.miodpszczolkowski.info.


W poprzednich edycjach trasa prowadziła z Gdańska-Przymorza do Pszczółek, w stylu “prawie–Maratonu” i liczyła 32,125 km, pokonywana głównie biegiem. Od zeszłego roku impreza ma charakter WIRTUALNY. Można zapisać się i zadeklarować pokonanie od 5 km do owych 32,125 km (lub więcej), ale teraz rozszerzamy paletę aktywności i dlatego w dowolnym momencie można przejść, pobiec, pojechać rowerem lub przejechać na rolkach, a potwierdzenie (zrzut ekranu telefonu lub zegarka przesłać na mail Stowarzyszenia najpóźniej do dnia 20.07.2021 r. Ważne, aby poza zapisami, potwierdzić udział w wydarzeniu na FB: BIEG do MIODU – VII Edycja 2021 i kliknąć “Wezmę udział”.


W Pakiecie podstawowym jest MEDAL i numer startowy do samodzielnego wydruku a dla chętnych w płatnym Pakiecie rozszerzonym (+25,00 pln) biegowa koszulka techniczna DAMSKA i MĘSKA z logo Biegu. Jest także bardzo fajna buffka w promocyjnej cenie (12,00 pln). Szczegóły w regulaminie imprezy.


Organizatorem jest Stowarzyszenie Edukacyjne “PSZCZÓŁKA” – www.stowarzyszenie-pszczolka.info.
Patronat biegowy nad wydarzeniem objęła Grupa Biegowa 65 z Gdańska.
Autorką logotypu tegorocznego biegu jest p. Daria Weisbrodt – dziękujemy.
Partnerami wydarzenia są także:
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Pszczółkach www.miodpszczolkowski.info
Tymczasem, zamawiajcie dobrą pogodę i dołączajcie do ekipy.