26 czerwca / Festyn Razem po zdrowie w Trutnowach

Festyn „RAZEM PO ZDROWIE” z wieloma atrakcjami i wyjątkową loterią z cennymi nagrodami.

Wójt Gminy Cedry Wielkie i Sołtys Sołectwa Trutnowy zapraszają na festyn „RAZEM PO ZDROWIE”. W dniu 26 czerwca w miejscowości Trutnowy w sąsiedztwie oddziału przedszkolnego zorganizowana zostanie impreza dla mieszkańców naszej gminy. Program został przygotowany w atrakcyjnej formie zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Organizatorzy zaplanowali m.in. występy artystyczne uczniów szkół z terenu gminy, stoisko animacyjno – promocyjne GAZ SYSTEM, animacje dla dzieci, zabawa koszykowa, darmowe mini wesołe miasteczko.

Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie WIELKA LOTERIA PROMUJĄCA SZCZEPIENIA, z cennymi nagrodami. Wystarczy pojawić się na festynie, przedstawić zaświadczenie o szczepieniu przeciwko covid – 19 w formie elektronicznej lub papierowej w specjalnie przygotowanym stoisku promującym akcję #szczepimysie. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Cedry Wielkie, w tym m.in. rower miejski i darmowe rejsy łodziami motorowymi po Martwej Wiśle.

Dodatkowo w ramach wydarzenia zaplanowano oficjalne otwarcie inwestycji “CENTRUM REKREACYJNO SPORTOWE W TRUTNOWACH”. Zakres prac obejmował przebudowę istniejącego placu zabaw. Zużyte urządzenia zabawowe zostały zdemontowane, a w ich miejsce zamontowane nowe m.in.: pająk oraz ścianka wspinaczkowa. Obok elementów dla dzieci została stworzona mini siłownia oraz miejsce do odpoczynku dla osób starszych wyposażone w ławeczki oraz stół do chińczyka. Wartość projektu: 122 055,00 zł, poziom dofinansowania 100% ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Trzy Krajobrazy”.