8. Letni Festiwal Muzyczny

8. Letni Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 4 lipca w kilku lokalizacjach gminy Pruszcz Gdański. Wstęp wolny.

Program imprezy:

27.06 🕖19:00
Juszkowo – Centrum rekreacji
Czar muzyki filmowej
Let it go z Krainy Lodu; Hallelujah ze Shreka; Shallow z Narodzin gwiazdy i wiele innych melodii rodem z ekranowych hitów czy starego kina usłyszymy podczas koncertu muzyki filmowej w wykonaniu Duo Amor.
Wystąpia: Agnieszka Sowa (skrzypce) i Andrzej Sowa (piano).

28.06 🕖19:00
Rotmanka – amfiteatr
Ikony mojej młodości
Zapraszamy w sentymentalną muzyczną podróż do świata znanych i lubianych piosenek sprzed lat. Zabiorą nas w nią Grażyna Rutkowska-Kusy (finalistka trzeciej edycji The Voice Senior) i Krzysztof Zaremba – artyści z teatru Baj Pomorski.

29.06 🕖19:00
Wiślinka – stanica wodna
Polskie przeboje sprzed lat
Dawne hity Anny Jantar, Haliny Kunickiej czy Danuty Rinn bliskie są sercom dojrzałej publiczności. Jednak klasyka polskiej muzyki rozrywkowej warta jest przybliżenia również młodszym słuchaczom. Zwłaszcza w interpretacji Grażyny Rutkowskiej-Kusy i Krzysztofa Zaremby.

30.06 🕖19:00
Żukczyn – przy świetlicy
Muzyka rozrywkowa
Jarosław Gawryś i Adam Kaźmierczak to połowa trójmiejskiego zespołu Timur i Jego Drużyna. W repertuarze mają własne utwory, ale na ich koncertach nie brak coverów takich gwiazd jak The Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Dylan, Sojka, Grechuta czy Niemen…

1.07 🕖19:00
Wojanowo – amfiteatr w Park Wojanowo
Pogoda na swing
Paweł A. Nowak – wirtuoz akordeonu (i kolekcjoner tych instrumentów) z towarzyszeniem kontrabasisty Macieja Sadowskiego zapraszają na relaksujący koncert muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Usłyszymy m.in. standardy jazzowe i muzyki popularnej.

2.07 🕖19:00
Straszyn – przy Mediateka w Straszynie
Eliza Tkacz
Eliza A. Tkacz w duecie z gitarzystą Arturem Lesiakiem, prezentuje melodyjne, energetyczne kompozycje z gatunku pop i rock progresywny. Wokalistka śpiewa autorskie teksty w trzech językach – po polsku, angielsku i francusku.

3.07 🕖19:00
Borkowo – nad stawem
Przeboje słonecznej Italii
Duo Amor, czyli skrzypaczka Agnieszka Sowa i pianista Andrzej Sowa, to małżeński duet koncertujący niemal na wszystkich kontynentach. Nawet na Antarktydzie! Tym razem zaprezentują hity rodem ze słonecznej Italii. Nie zabraknie O sole mio, Volare i Felicita.

4.07 🕖19:00
Straszyn – przy Mediateka w Straszynie
Piaf po polsku
Aktorka Dorota Lulka dwukrotnie gościła już na scenie w Cieplewie. Tym razem wystąpi w plenerze z akompaniamentem akordeonisty Pawła A. Nowaka. Przypomną ikoniczną postać Edith Piaf i jej „Milorda”, „Padam” czy „Niczego nie żałuję”.


Ze względu na plenerowy charakter imprez, warto też zabrać ze sobą koc i preparat przeciwko komarom.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania lub zmiany terminu koncertu z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Więcej informacji na stronie www.kulturatutaj.pl