Spektakl Patyki-Badyle

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej KomuKulturka zaprasza na spektakl „Patyki-Badyle”. Sztuka wystawiana będzie przez dwa dni 4 i 5 czerwca. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę lokalni artyści wystąpią dwukrotnie o godzinie 17.00 oraz o 19.00. Wstęp na spektakl, który wystawiony zostanie w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, jest bezpłatny.

Spektakl zrodził się z zauroczenia symbiozą uważności botanika i wrażliwości poety. Opowiada o roślinach i ludziach; ich naturze i wzajemnych relacjach; świadomości i instynkcie; o trwaniu i przekazywaniu trwania.
O życiu i śmierci. Koncepcja spektaklu zakłada przenikanie ruchu, dźwięku, światła, słowa; zagarnianie przestrzeni publiczności, aby finał dotyczył każdej i wszystkich. Bohaterami tego spektaklu są rośliny i nierośliny.
W spektaklu – za zgodą autorki i wydawcy – wykorzystano fragmenty książki Urszuli Zajączkowskiej – „Patyki, badyle”.

Sala koncertowa Urzędu Gminy Kolbudy
ul. Staromłyńska 1