Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach

Już w sobotę 30 kwietnia zainauguruje działalność Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach. Z tej okazji od godziny 10.30 do 13.30 zapraszamy najmłodszych – i tych starszych – mieszkańców na otwarte, darmowe treningi z instruktorami naszej całorocznej szkółki żeglarskiej.

Będzie możliwość popływania z naszymi ekspertami na łódce typu Omega czy Optimist. Trenerzy zademonstrują podstawy sztuki żeglarskiej najmłodszym oraz chętnie udzielą porad i wymienią poglądy z bardziej doświadczonymi amatorami pływania pod żaglami.

Na początek wypożyczalnia czynna będzie całą majówkę (od 30 kwietnia do 3 maja od godziny 10.00 do 18.00). Następnie przystań pracować będzie w systemie weekendowym w soboty i niedziele, w godzinach 10.00-18.00. Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego ze sprzętu wodnego będzie można korzystać codziennie, również w godzinach 10.00-18.00.
Ceny w wypożyczalni pozostają bez zmian. Posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Kolbudy za wypożyczenie łódki, kajaka, rowerka wodnego czy żaglówki zapłacą od 5 do 10 zł, w zależności od rodzaju sprzętu. Dla osób nieposiadających wspomnianej Karty cena wyniesie od 20 do 30 zł.