Spotkanie z fotoreporterem wojennym

Wojna za naszą wschodnią granicą trwa od 3 tygodni, a jej echa dotykają nas codziennie. Dzisiejsze konflikty, to oprócz działań kolumn pancernych, lotnictwa i piechoty także walka o informację. Społeczeństwa całego świata czerpią swoje wyobrażenia o tym, co dzieje się na Ukrainie z mediów, internetu, YouTuba, Facebooka, TikToka czy nawet memów. Wśród ogromu informacji pochodzących z wielu źródeł, często przekazywanych na żywo, przemycane są fake newsy, półprawdy, propaganda czy po prostu kłamstwa.

Dzięki relacji Roberta Kwiatka – znanego trójmiejskiego fotoreportera, który kilka dni temu wrócił z terenów objętych konfliktem będziemy mieli możliwość wysłuchania i zobaczenia jak wygląda praca dziennikarza w samym centrum tragicznych wydarzeń.

Spotkanie odbędzie się 18 marca 2022 roku (g.18.00) w siedzibie Stowarzyszenia Traugutt ORG (Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 60 – CIS /BIS).

Wstęp wolny – podczas prelekcji zbierane będą datki na rzecz wsparcia zbiórki środków medycznych na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.