od 16 października / Etno Ceramika cz. II

Zapraszamy na drugą część warsztatów rękodzieła, podczas których dowiemy się w teorii i praktyce jak pracować z gliną, aby stworzyć coś trwałego i pięknego, coś z czego można będzie potem korzystać z przyjemnością. Każdy z uczestników będzie mógł pod okiem doświadczonej instruktorki samodzielnie wykonać od podstaw niepowtarzalne naczynie, które następnie ozdobi motywem nawiązującym do kaszubskiego wzornictwa.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Banaś posiadająca w Gdańsku autorską pracownię ceramiki Palonka. Pracownia ceramiki. Zajęcia odbędą się 16, 17 i 23 października 2021 (11.00 – 14.00) w CIS / BIS – centrum inicjatyw społecznych w Pruszczu Gd. przy ul. Grunwaldzkiej 60. Kurs składa się z trzech spotkań i trwa łącznie 9 godzin.

Do udziału w bezpłatnych zajęciach zapraszamy mieszkańców Powiatu Gdańskiego (50+). Zapisy pod adresem cisbis@traugutt.org

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Traugutt.org i dofinansowany ze środków Powiat Gdański, w ramach zadania pn. Zorganizowanie zajęć i warsztatów z zakresu kultury dla mieszkańców Powiatu Gdańskiego mających na celu aktywizację i integrację osób starszych.