Pruszcz Gd. – Faktoria

W Pruszczu Gdańskim warto odwiedzić Rekonstrukcję Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich, która została otwarta w 2011 roku. Na podstawie badań archeologicznych odkryto, że przez Pruszcz Gdański przebiegał w I-V w n.e. szlak bursztynowy. Osada, w której skład wchodzą: Chata Wodza – ekspozycja muzealna zaprezentowana w nowoczesnej, multimedialnej formie, Hala Targowa – miejsce spotkań z żywą archeologią oraz rekonstrukcje Chaty Bursztyniarza i Chaty Kowala, została odtworzona na podstawie koncepcji pracowników Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oraz archeologów z Uniwersytetu Gdańskiego. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji, szczególnie w sezonie letnim, m.in. pokazy rekonstruktorów i sokolnika, turnieje rycerskie, turniej łuczniczy, ponadto w amfiteatrze na terenie parku odbywają się bezpłatne koncerty i spektakle w ramach „Faktorii Kultury”.

Adres: ul. Zastawna (wjazd od ul. Grunwaldzkiej), kasa i rezerwacje pod nr tel: 601 830 590, e-mail: biuro@faktoria-pruszcz.pl, strona www.

Faktoria czynna jest: od 1 kwietnia do 31 października w dniach wtorek – niedziela w godz. 9.00-18.00 (kasa czynna do 17.20), od 1 listopada do 31 marca w dniach wtorek – piątek tylko dla grup zorganizowanych (min. 15 osób, po wcześniejszej rezerwacji) w godz. 8.00 – 16.00, sobota – niedziela w godz. 10.00 -16.00. Kasa czynna do godz. 15.20. Cennik.

logo_fb2017